stycznia 01, 2021

Jak sprawić, by rok 2021 był dla Ciebie lepszy od poprzedniego?

 Jak sprawić, by rok 2021 był dla ciebie lepszy od poprzedniego? 

Przede wszystkim zdaj sobie sprawę z tego, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i tylko od ciebie i twoich wyborów zależy jaki ten rok będzie dla Ciebie. Nikt nie przeżyje go za Ciebie. Nikt nie podejmie decyzji za Ciebie. Piszę o tym tutaj.
Rok 2021 ma 365 dni. Całe 365 dni, które mogą być dla Ciebie wspaniałymi dniami.
Codziennie dostajesz 24 godziny. Każda godzina ma 60 minut. Tylko od Ciebie zależy czy będą to minuty i godziny szczęśliwe, czy też nie.
Co możesz zrobić, byś przeżył je najpiękniej jak potrafisz?

Oto 12 podpowiedzi:

1. Odetnij się od wiadomości w telewizji, radiu, internecie, na portalach społecznościowych itp. zgodnie z powiedzeniem: mniej wiesz, lepiej śpisz. Serio – nikomu tam nie zależy, byś czuł się szczęśliwy, zadowolony z życia, radosny. I nie mają powodu by przekazywać ci pozytywne informacje. Bo one po prostu bardzo słabo się sprzedają, co z kolei przekłada się na oglądalność, polubienia i bycie na topie.
Wiadomości tragiczne, dramatyczne, grające na emocjach zawsze będą poruszały ludzi, więc najłatwiej i najszybciej przykuwają twoją uwagę, odwracając skutecznie uwagę od tego co najważniejsze, czyli od samego siebie.
Tak więc odetnij się od negatywnych informacji i żyj zauważając to, co masz obok siebie i co bezpośrednio dotyczy Ciebie.

2. Zacznij dzień od piętnastominutowej gimnastyki. Jakiejkolwiek. Niech to będzie nawet prosta rozgrzewka, która rozrusza zastałe po nocy stawy i mięśnie. Rozgrzej mięśnie i skacz, tańcz, podskakuj. Wysiłek fizyczny wyzwala produkcję endorfin, tak ważnych dla twojego organizmu. Jak zapewne wiesz endorfiny to nic innego jak naturalne poczucie szczęścia. A któż nie chce być szczęśliwy od samego rana?
Od kiedy regularnie rano uprawiam gimnastykę słowiańską, mam energię na cały dzień i nie tylko. O plusach tej gimnastyki piszę tutaj.

3. Codziennie znajdź co najmniej 10 powodów, za które możesz być wdzięczny. Dlaczego? Bo poczucie wdzięczności to bardzo silna i dobra energia. Piszę o tym tutaj.
Uciesz się z tego, że masz ładny widok za oknem, że jesteś zdrowy, zjadłeś ulubioną potrawę, czy masz dostęp do internetu. To mogą być naprawdę drobne rzeczy. Szukaj ich, a znajdziesz z łatwością. Dzięki temu szybko zauważysz jak wiele dobra jest wokoło ciebie.
Już samo to, że wstałeś rano jest doskonałym powodem do wdzięczności. Dostałeś właśnie 24 godziny, które możesz wykorzystać jak najlepiej dla siebie.


4. Naucz się relaksować i odpoczywać. Codziennie znajdź dla siebie kwadrans w ciszy. Możesz wtedy medytować, słuchać wyciszającej muzyki czy po prostu poleżeć i rozluźnić mięśnie.

5. Pozbądź się ze swojego otoczenia toksycznych ludzi. A jeśli uważasz, że to niemożliwe, ogranicz z nimi kontakt, staraj się ich unikać i nie wdawaj w dyskusje.

6. Przynajmniej 5 minut każdego dnia poświęć na snucie swoich marzeń. Dojeżdżasz do pracy autobusem? Zamiast oceniać w myślach ludzi, czy rozmyślać nad swoimi porażkami, zacznij marzyć. Stoisz w korku? Zamiast wściekać się, że spóźnisz się, zacznij marzyć. Korka nie przyspieszysz, a marzenia rozwijają Ciebie i wyobraźnię, uruchamiają kreatywność.

7. Postaraj się każdego dnia zrobić coś miłego dla innych ludzi. Przytrzymaj drzwi, uśmiechnij się, pogłaskaj dziecko po głowie, przytul swoją połówkę, powiedz komuś, że go doceniasz, lubisz czy kochasz. Obdaruj kogoś komplementem, przepuść w kolejce, życz miłego dnia itp. Dla Ciebie to niewiele wysiłku, a dla kogoś może znaczyć dużo. Pamiętaj o tym, że dobro przyciąga dobro.

8. Używaj często słów: Proszę, przepraszam, dziękuję. Trzy magiczne słowa, które znacznie ułatwiają życie, a jakże często o nich zapominamy. Staraj się być kulturalnym człowiekiem, który potrafi zachować się w różnych sytuacjach.
Kochanie, proszę podaj mi sól – brzmi o wiele lepiej niż warknięcie: podaj sól.
A jak pozytywnie wpływa na drugą osobę! Sprawdź osobiście.

9. Zacznij żyć własnym życiem, a nie cudzym. Nie siedź i nie przeglądaj godzinami portali społecznościowych, śledząc czyjeś życie. Nie wyczekuj czy koleżanka wrzuci zdjęcie tego co dzisiaj zjadła, w co się ubrała, albo gdzie pojechała i z kim. Co cię to obchodzi? Czy od tych informacji twój dzień stanie się lepszy, a ty bardziej wartościowy? Nie!
Zacznij tworzyć swoje życie, swoje dobre wspomnienia. Skup się na sobie i staraj się każdego dnia być lepszym człowiekiem.

10. Wyznacz cele i realizuj je. Jeśli masz z tym problem, zacznij od tych mniejszych, jednak bądź konsekwentny w swoich działaniach. Działaj odważnie krok po kroku, systematycznie. Jeśli masz problem z systematycznością – cóż... być może będzie to jeden z twoich celi: nauka systematyczności.

11. Wysypiaj się. Zdrowy sen to ważna część życia. Pozwala organizmowi zregenerować się. Kładź się wcześniej i wstawaj wcześniej. Wtedy, nawet kiedy dzień jest krótki, masz szansę skorzystać z dziennego światła. Dłuższe przebywanie w mroku służy chyba tylko kretom i innym stworzeniom podziemnym. Człowiek, aby dobrze funkcjonować, potrzebuje światła dziennego i słońca. Ponieważ w niektórych okresach dostęp do słońca jest ograniczony, staraj się korzystać z każdej, krótkiej nawet chwili i wystawiać się na promienie słoneczne i jasność.

12. Naucz się kochać siebie i dbać o siebie. Rób to, co cię rozwija, sprawia przyjemność. Rozpieszczaj się. Jeśli nie kochasz siebie, to jak masz pokochać kogoś innego i podzielić się miłością? Z pustego to i Salomon nie naleje. Nie masz miłości w sobie, nie będziesz umiał obdarować nią innych.
Kochanie siebie i zadowolenie z siebie, to podstawa udanego, szczęśliwego związku.
A jeśli ty będziesz nieszczęśliwy, to nie dość, że będziesz źle wpływał na swoje najbliższe otoczenie, ale dodatkowo będziesz przyciągał do siebie podobnych sobie nieszczęśliwców. I razem będziecie się dołowali czy licytowali kto ma gorzej. W tę stronę zdecydowanie nie idź.


Szczęśliwego całego roku 2021! 

Ewa Thori Urbańska

Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger