kwietnia 06, 2018

Gatunki drzew


W poprzednim poście opowiedziałam wam trochę o korzystnym wpływie drzew na nasze organizmy.
Dzisiaj opiszę pokrótce kilka gatunków, do których warto się poprzytulać. Listę postaram się uzupełnić, gdy znajdę nowe informacje.


Brzoza - najbardziej popularna i łatwo ją rozpoznać. Przytulając się do niej złagodzisz stany depresyjne, lękowe, wyciszysz się, uwolnisz od negatywnych emocji takich jak strach, złość czy gniew. Działa rozluźniająco, przeciwbólowo, łagodzi napięcie mięśniowe, pobudza krążenie, obniża ciśnienie krwi.Dąb – wzmacnia psychikę człowieka i witalność. Pomaga odzyskać nadzieję, wiarę we własne siły. Podaruje spokój, rozjaśni umysł gdy w trudnej chwili musimy rozwiązać jakiś problem. Przytulając się do niego łatwiej zmienić nasze negatywne emocje w pozytywne.
Kasztanowiec – zmniejsza stany lękowe, ułatwia zasypianie, łagodzi problemy z bezsennością. Pobudza naturalną ciekawość świata (urodziłaś się z nią, ale w trakcie dorastania gdzieś zniknęła stłamszona przez otoczenie). Ułatwia korzystanie z nabytego doświadczenia życiowego.Sosna – chyba wszyscy wiedzą, że doskonale wpływa na drogi oddechowe, relaksuje, wycisza, niweluje przemęczenie. Spacer po sosnowym lesie to darmowa (znowu darmowa! :) natura to jednak nas lubi :) ) aromaterapia.
Jodła – podobnie jak sosna wydziela olejki eteryczne, które pomagają w leczeniu dróg oddechowych, a oprócz tego są wspaniałym afrodyzjakiem! Usuwa znużenie, zmęczenie, odpręża. Wspiera w rozwoju osobistym, pomaga odnaleźć samego siebie, wzmacnia. Sprawia, że z większym optymizmem patrzymy na świat i otoczenie.Buk – przebywanie pośród buków poprawia koncentrację, uspokaja, poprawia nastrój, uwalnia od stresu, wzmacnia kreatywność, inspiruje. Dodaje energii, pewności siebie, pomaga myśleć jaśniej. Drzewo to promieniuje energią na odległość nawet piętnastu metrów!Jesion – pomaga w duchowym rozwoju. Ułatwia samopoznanie, zrozumienie emocji, uczuć i zaakceptowanie ich.


Lipa – wspomaga pracę mózgu, serca, układu krążenia. Przywraca spokój, odświeża umysł, przynosi spokój i harmonię. Pozwoli ci spojrzeć pozytywniej na ludzi i otoczenie.Pozdrawiam serdecznie
Ewa "Thori" Urbańska

Podziel się wpisem z przyjaciółmi :) 
Copyright © Twoja Ostoja , Blogger