kwietnia 03, 2018

Przytulanie drzew


O tym, że wędrówka po lesie, czy spacer po parku ma na nas zbawienny wpływ, nie muszę chyba nikogo przekonywać. Rzecz jasna, o ile nie uciekamy przed zboczeńcem ;)
Wielu z nas lubi odpoczywać pośród zieleni, leżąc na wygodnym kocu czy leżaku, wdychając zapach drzew, słuchając kojącego śpiewu ptaków. Relaksuje nas to, wycisza, uspokaja.
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest?
Ano dlatego, że drzewa (rośliny) pochłaniają szkodliwe substancje, oczyszczają powietrze oraz wytwarzają korzystne dla człowieka fale elektromagnetyczne (bioprądy), olejki eteryczne, jony ujemne, które neutralizują nieprzyjazne dla nas jony dodatnie, powstające w wyniku chorób czy nadmiaru elektronicznych gadżetów.

Drzewoterapia


Te chwile spędzone na łonie natury można wykorzystać jeszcze bardziej. Na pewno słyszeliście o dobrej energii drzew i korzystnych skutkach przytulania się do ich chropowatych pni. Drzewoterapia – (sylwoterapia) bo tak to się nazywa – przynosi odprężenie, poprawę nastroju, poprawia humor, wycisza, mocno obniża poziom stresu i dodaje pozytywnej energii, dzięki której nawet deszczowy poniedziałek nie będzie nam straszny.
Jest naturalną metodą wspomagającą leczenie naszego organizmu, wzmacniającą go.
A do tego jest zupełnie za darmo!

Przytulanie drzew

Wybór drzewa


Wbrew pozorom ważne zadanie. Drzewo powinno być w miarę młode (nie młodsze od ciebie), zdrowe (bez narośli, huby, jemioły). Unikamy tych, które rosną pojedynczo, w pobliżu ulic, jezdni, arterii pełnych spalin. Dlatego najlepiej wybrać się do lasu czy parku.
Korzystny wpływ mają na nas m.in.: brzoza, sosna, buk, jodła, dąb, jesion, kasztanowiec, lipa.
Z energii drzew najlepiej korzystać w okresie wiosny, lata – wtedy drzewa „żyją”. Jesienią powoli zapadają w sen, który będzie trwał przez zimę.

I co dalej?


Po prostu przytul się do wybranego drzewa. Poczuj pod palcami i ciałem chropowatą korę. Zamknij oczy. Wsłuchaj się w szelest liści, śpiew ptaków, odgłosy. Wyobraź sobie, że ty i drzewo to jedność. Poczuj jak twoje stopy stoją twardo na ziemi, wrastają w nią, ukorzeniają się, dając ci siłę. Wyprostuj się. Oddychaj powoli, spokojnie. Poczuj przepływającą przez twoje ciało, od stóp do czubka głowy, pozytywną energię.
Przytulać wybrane drzewo możesz na różne sposoby. Możesz objąć je ramionami i oprzeć się czołem, możesz usiąść pod nim i poczuć korę pod plecami, możesz oprzeć o nie bose stopy – podobno ten ostatni sposób pomaga przy bezsenności.

Podziękuj


Kiedy uznasz, że wystarczy ci już przytulania, podziękuj drzewu, że podzieliło się z tobą energią.
Owo podziękowanie powinno wypływać z twojego serca. Ze zwykłej radości, wdzięczności, że właśnie otrzymałaś coś cennego, ważnego dla ciebie.
Jeśli masz z tym problem, zauważ, że właśnie dostałaś coś świetnego – bo naładowanie dobrą energią jest przecież świetne! - zupełnie za darmo!
Natura podzieliła się z tobą tym, co miała najlepszego. Doceń to.


Teraz już zapewne domyślasz się, dlaczego Twoja Ostoja ma w grafice drzewo :)


Pozdrawiam serdecznie
Ewa "Thori" Urbańska

Podziel się wpisem z przyjaciółmi :) 

Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger