lipca 11, 2021

Nowy dzień!

 

Właśnie zaczyna się nowy dzień! Otwiera on przed Tobą szereg możliwości! Dostajesz w prezencie do życia nowe kilkanaście godzin! 

Wykorzystaj je więc jak najlepiej! 

Co zrobisz z tym podarowanym od życia czasem? Jak go wykorzystasz? Czy zrealizujesz w ciagu tych godzin coś, o czym od dawna marzyłaś? 
A może nie masz pomysłu jak wykorzystać ten prezent od życia?

Zaplanuj więc jak spędzisz ten dzień. Zrób to w głowie, w myślach, ale najlepiej będzie jeśli weźmiesz kartkę papieru i długopis, i po prostu zapiszesz to, co chcesz dzisiaj zrobić, co należy dzisiaj zrobić. Może czekają na Ciebie obowiązki, wiesz, ta szara, codzienna rutyna, której czasami masz już po dziurki w nosie. Jednak nawet obowiązki można wykonywać z przyjemnością i radością. To, co masz dzisiaj do zrobienia może być miłe, sympatyczne i dawać Ci mnóstwo satysfkacji i szczęścia, jeśli tylko zdecydujesz, że takie właśnie ma być. 
Pamiętaj, że nawet z wykonywania obowiązków możesz czerpać głębokie zadowolenie i mieć satysfakcję. W końcu robisz kawał dobrej roboty, bądź więc z tego dumna!

Zastanów się: komu dzisiaj powiesz coś miłego? Kogo dzisiaj pochwalisz? Do kogo się uśmiechniesz? Kogo skomplementujesz? A komu pomożesz w jednej, choćby najdrobniejszej rzeczy? 

Na początek zacznij od siebie:
Zauważ w sobie jedną rzecz, która Ci się podoba. Może będą to oczy, może włosy, może głos, cera, zgrabna figura czy zdolność odczuwania emocji, wrażliwość, uśmiech czy któryś z twoich talentów, uzdolnień. 
Przypomnij sobie jedną sytuację, jedno zdarzenie z Twojego życia, w którym poczułaś dumę z samej siebie. Coś Ci się udało i byłaś z tego powodu przeszczęśliwa. Pochwal się za to. 

Spójrz w lustro, zajrzyj głęboko w swoje oczy i uśmiechnij się do siebie. Nie ma drugiej tak cudownej osoby jak Ty! Jesteś wyjątkowa! 

A do tego masz przed sobą nowy, wspaniały dzień. Pełen możliwości i szans do wykorzystania! Zacznij więc działać! Wciel w życie swoje plany i pomysły! 
Ten dzień już się nie powtórzy! 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Ewa Thori Urbańska

Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger