lipca 04, 2021

Jak sprawić by Twoja noc była lepsza?

 Jak sprawić by Twoja noc była lepsza?
Jak już wspominałam we wcześniejszym wpisie, dzień i noc są ze sobą powiązane. Dlatego jeśli nie zadbasz o siebie w ciągu dnia, noc może być męcząca. Jeśli nie zadbasz o siebie w nocy, dzień może być nieciekawy. Jedno współpracuje z drugim. Energia dnia przekłada się na energię nocy i odwrotnie. Wzajemna wymiana i współdziałanie.

Co więc możesz zrobić, by Twoja noc była lepsza?

Staraj się przygotowywać do snu o tej samej porze. W ten sposób Twój organizm przyzwyczai się do określonego rytuału, a mózg zacznie zwalniać obroty.
Zacznij od sprawdzenia harmonogramu na jutrzejszy dzień i sporządzenia listy tego, co będziesz miała do zrobienia, załatwienia. Kiedy zrobisz taki spis, Twój umysł nie będzie już natrętnie wracał do tego w rozmyślaniach, a nawet jeśli na chwilę zwróci na to uwagę, szybko uspokoisz go stwierdzeniem: już to zapisałam, lista gotowa, wiem co mam jutro zrobić.

Przygotuj ubrania, które założysz rano. Jeśli będziesz potrzebować dokumentów, rzeczy, również przygotuj je wieczorem. Rano nie będziesz się stresować, że o czymś zapomniałaś, ani rozmyślać wieczorem, czy na pewno wszystko przygotowałaś.

Dobrze wywietrz sypialnię, pokój w którym będziesz spać. Zadbaj również o wygodne łóżko, materac, pościel miłą w dotyku. 

Postaraj się położyć na tyle wcześnie, byś mogła przespać odpowiednią dla Twojego organizmu, ilość godzin. U jednych jest to 5-6 godzin, u innych 8 i więcej. Ty sama najlepiej wiesz ile godzin snu potrzebujesz. 

Weź wieczorną, rozluźniającą kąpiel. Możesz dolać do wody olejki aromatyczne albo wsypać sól do kąpieli. Może ustawisz koło wanny zapachowe świece, np. lawendowe? 

Jeśli miałaś napięty, pełen wrażeń dzień, czujesz się niespokojna, nerwowa, skorzystaj z dobrodziejstw muzyki relaksacyjnej, nagrań ASMR (są również na moim kanale na YT), pomedytuj, wypij herbatę z melisy.

Zapisz w zeszycie co dzisiaj zrobiłaś, na co z tych rzeczy miałaś wpływ. Zauważ swoje sukcesy i osiągnięcia, nawet te drobne. 

Przed snem zrezygnuj z ciężkostrawnego jedzenia, przeglądania telefonu, komputera, telewizji. 

Już w łóżku ułóż się wygodnie na plecach, zamknij oczy, rozluźnij mięśnie. Możesz skorzystać z treningów relaksacyjnych. A potem oddaj się przyjemnym marzeniom, by łagodnie zapaść objęcia Morfeusza. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Twoja Ostoja , Blogger