czerwca 27, 2021

Jak sprawić, by Twój dzień był lepszy?

 Jak sprawić by Twój dzień był lepszy? 
Dzień i noc są ze sobą powiązane. Jeśli nie zadbasz o siebie w ciągu dnia, noc może być męcząca. Jeśli nie zadbasz o wypoczynek nocny, dzień może być nieciekawy. Jedno współpracuje z drugim. Lubię stwierdzenie, że energia dnia przekłada się na energię nocy i odwrotnie. Wzajemna wymiana i współdziałanie. Jak w wielu innych przykładach równowagi i harmonizowania. 

Abyś mogła dobrze rozpocząć dzień i sprawić, by był lepszy, zadbaj o swój sen, wypoczynek nocny. 
Kiedy wstajesz wyspana, zrelaksowana, to nawe gdy za oknem jest zimno, ponuro i szaro, nie ma to na Ciebie większego wpływu. 
Wystarczy rano zrobić kilka prostych czynności, które ulepszą Twój dzień.

Nie zrywaj się od razu gdy zadzwoni budzik. Zacznij od spokojnego poprzeciągania się, rozruszania mięśni. Powoli otwórz oczy. Powiedz w myślach, bądź na głos: Nowy dzień, nowe możliwości. To na pewno będzie dobry dzień. Czeka na mnie dużo wspaniałych rzeczy. 

Przeznacz kilka minut na poranną medytację, a potem wstań powoli, rozruszaj ciało poprzez kilka prostych ćwiceń gimnastycznych, takich jak np. w rozgrzewce. 
Ja zaczynam dzień od gimnastyki słowiańskiej, Ty wybierz dla siebie ćwiczenia, które będą Ci odpowiadać. 

Przy porannej toalecie pogadaj ze swoim odbiciem w lustrze. Powiedz sobie jak bardzo się kochasz, uśmiechnij się do siebie, nawet jeśli początkowo będziesz musiała się do tego zmusić. Po kilku dniahc przymus zniknie, a Ty zrobisz to chętnie. 

Zaparz i wypij ulubioną herbatę, kawę czy inny ciepły napój. Pamiętaj, by zjeść śniadanie, które jest dostarcza energii na resztę dnia. 

Zapisz w zeszycie za co jesteś dzisiaj wdzięczna. Co dzisiaj doceniasz. Niech to będzie chociaż pięć drobnych rzeczy, które zauważyłaś z rana. 

Zerknij na swoją dzisiejszą listę zadań do wykonania. Przejrzyj swoje cele. Te dzisiejsze, tygodniowe i przyszłościowe. To pozwoli umysłowi obrać pożądany kierunek. 

A w ciągu dnia zadbaj o aktywność fizyczną, która nie tylko dobrze wpłynie na Twoją kondycję, ale i ułatwi Ci wieczorne zasypianie. 


Pozdrawiam

Ewa Thori Urbańska


Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger