Zapraszam Cię do Magii tworzenia. Stwórz swój świat na nowo!

Zapraszam Cię do Magii tworzenia. Stwórz swój świat na nowo!
Ewa Thori Urbańska

marca 19, 2020

Zachowaj spokój


Nie ma co ukrywać, obecnie jesteśmy wszyscy w trudnej sytuacji. Aby więc nie zwariować od natłoku ponurych informacji, szerzącej się paniki powinniśmy w tym szczególnym okresie zadbać o siebie i bliskich.
Zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was może być to trudne. Ciężko dbać o siebie, jeśli człowiek się boi, nie jest pewien przyszłości. Ciężko dbać o bliskich, jeśli do tej pory miało się z nimi mniej intensywny kontakt (wiadomo praca, przeróżne obowiązki itp.), a teraz jakby nie było, sytuacja zmusza nas do pozostania w domu i dzielenia przestrzeni z rodziną.

Jednak jak to mówią: jedynie spokój może nas uratować. I tego zdania trzeba się trzymać.

Liczba zakażeń będzie rosła (póki co), więc siedzenie w domu z pewnością się przedłuży.
Twoim i moim zadaniem jest spożytkowanie tego czasu najlepiej jak potrafimy. I nie mam tu na myśli panikowania, robienia ogromnych zapasów, szerzenia strachu.
Epidemia wymusiła na nas zmiany. Nagle okazało się, że brak turystów oznacza mniejsze zanieczyszczenia – np. kanały w Wenecji. Można pracować zdalnie. Można załatwić przez internet wiele spraw urzędowych. Można ogarnąć receptę przez telefon! Można nie biegać do sklepu codziennie po jedną rzecz. Można mniej korzystać z samochodów. Można uczyć się zdalnie. Można więcej czasu spędzić z rodziną i okazać im swoją miłość. Można iść pieszo, zamiast wsiadać do zatłoczonego autobusu itp.

Dla części z nas nakaz pozostania w domu jest szansą na zmianę swojego dotychczasowego życia. Ktoś może będzie musiał nauczyć się zarabiania poprzez internet, poszukać możliwości pracy zdalnej. Może odkryje w sobie nowe talenty i umiejętności?
Ktoś może zauważy, że rodzina jest ważna i potrzebna.
Do kogoś może dotrzeć, że dla zdrowia lepiej jest przejść się pieszo, niż tłoczyć w autobusie.
Ile ludzi, tyle możliwości.

Teraz właśnie jest ten czas, w którym należy nauczyć się elastyczności, poszukać dla siebie nowej drogi, jeśli stara okazała się ślepym zaułkiem. Nauczyć się czegoś pożytecznego, odkryć w sobie miłość, współczucie czy bycie dobrym dla innych.
Po pierwsze więc – zachowajmy spokój, po drugie – zadbajmy o siebie i bliskich.
Dołącz

Losowe posty

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger