sierpnia 08, 2021

Zmiany

Kiedy świadomie zaczynasz pracować z lękiem i oporem, twoje życie zaczyna się zmieniać. Często jednak boimy się tych zmian. Nie wiemy co nam przyniosą, czy na pewno będzie to dla nas coś dobrego?

Kiedy pojawiają się pierwsze trudności, bariery, wydaje nam się, że nie do przeskoczenia, zaczynamy się wycofywać.

Już sam proces zachodzenia zmian może wywołać w nas wiele poruszenia. Bowiem kiedy my się zmieniamy, zmienia się nasze podejście do życia, otoczenia, zmienia się nasz sposób myślenia, nagle zaczynamy dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie chciałyśmy widzieć czy nie umiałyśmy zobaczyć.
Zmienia się również nasza energia, można powiedzieć, można poczuć, jakby powietrze wokoło nas gęstniało, bądź rozrzedzało się.
Kiedy poddajemy się lękowi i oporowi, kiedy nie sprzeciwiamy im się, a wręcz przeciwnie akceptujemy je, pozwalamy sobie na poczucie ich, pobycie z nimi, pobycie w tej przestrzeni, możemy doświadczyć pewnego rodzaju bezbronności, takie odczucia, jakby coś we wnętrzu nas otwierało się. Małe, delikatne, wrażliwe. A my właśnie wystawiamy to coś na możliwość zranienia, doświadczenia bólu, przykrości. I boimy się tego, że tak właśnie się stanie. Ktoś nas skrzywdzi. Ktoś skrzywdzi to nasze delikatne miejsce w nas.
Pozwalając sobie jednak na otworzenie tego małego wrażliwego miejsca szybko możemy poczuć ogarniające nas poczucie miłości i zaufania.
Lęk i opór znikają, a na ich miejsce wpływa ciepła fala miłości.
A gdy czujesz miłość, gdy ogarnia cię jej ciepło, pamiętaj, że nic, ani nikt nie jest w stanie cię zranić, skrzywdzić.
Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger