maja 10, 2018

Mapa Marzeń


Drogi Rodzicu :)

Jako, że zbliża się kolejny nów – 15 maja 2018 – chciałam zaproponować Ci oderwanie od obowiązków i spędzenie odrobiny czasu na marzeniach. Twoich marzeniach.
Zapewne już domyślasz się, co kryje się za moją propozycją.
Tak! Będziemy robić Mapę Marzeń.
Ponieważ dzisiaj jest dopiero 10 maja, masz kilka dni, żeby przygotować:
- arkusz papieru dowolnej wielkości;
- klej;
- nożyczki;
- kredki, mazaki, długopisy;
- kolorowe gazety, obrazki, widokówki, zdjęcia (w tym jedno Twoje, najładniejsze jakie znajdziesz), foldery reklamowe itp.
Jeśli chcesz, możesz też przygotować różne, drobne rzeczy od ozdobienia swojej Mapy Marzeń. Wyłącznie od Ciebie zależy co umieścisz na niej, jak ją przystroisz – oczywiście poza właściwymi obrazkami.

Mapę Marzeń, zwaną też Mapą Skarbów, Tablicą Marzeń, zwykle tworzy się na kwadracie siatki bagua – feng shui. 


O innych sposobach tworzenia Mapy piszę w e-booku”Zrób swoją SKUTECZNĄ! Mapę Marzeń”, jednak to już wersja bardziej szczegółowa, zaawansowana.
Domyślam się, że będąc Rodzicem nie dysponujesz zbyt dużą ilością czasu, tak więc specjalnie dla Ciebie przygotowałam ten skondensowany wpis. 
Oczywiście jeśli chcesz, możesz w każdej chwili zakupić mojego e-booka, przeczytać go i zastosować się do jego wskazówek.

Koniecznie zarezerwuj sobie kilka godzin wolnego czasu. Mogłabym Ci napisać, że zdążysz zrobić to w godzinę – ba, da się nawet szybciej – z doświadczenia jednak wiem, że kiedy zaczynamy wyklejać mapę i puszczamy wodze fantazji, zanurzamy się w świat naszych marzeń, to czas biegnie bardzo szybko, a my nawet tego nie zauważamy!
Możesz kontynuować robienie Mapy w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia, jednak znacznie wygodniej jest zrobić ją od razu, bo jeśli przerwiesz pracę, czy na pewno do niej wrócisz? Z takim samym zapałem i chęciami? Obawiam się, że nie.

Wszystko gotowe?
A więc zaczynamy!

1. Włącz ulubioną muzykę, która wprawia Cię w przyjemny, relaksujący nastrój. Jeśli chcesz, możesz zapalić świece (zwykłe lub zapachowe).

2. Przejrzyj zgromadzone wcześniej kolorowe gazety, foldery, zdjęcia i posegreguje je tematycznie, zgodnie z opisami na siatce bagua.

Przykłady tego, co można wklejać w poszczególne pola.
Centrum mapy – jedność, zdrowie, samopoczucie – zwykle tutaj wklejamy swoje zdjęcie.
Bogactwo, pieniądze, dostatek – banknoty, złota rybka, widok wodospadu, akwarium z rybkami, nowy samochód, dom, rzeczy, które kojarzą Ci się z dostatkiem, i które chcesz mieć.
Sława, mądrość, reputacja – nagrody, dyplomy, trofea, sowa (symbol mądrości), wizerunek słońca, przedmioty w kolorze czerwonym – to, co według Ciebie powiązane jest ze sławą i mądrością.
Związki, miłość, partnerstwo – zakochana para, obrączki, dwa serca, para takich samych przedmiotów – to co według Ciebie symbolizuje miłość i dobry związek.
Dzieci, twórczość, hobby – uśmiechnięta, szczęśliwa rodzina, zdjęcia swoich dzieci, swojej rodziny (koniecznie uśmiechnięte), ilustracje dotyczące Twojego hobby bądź Twojej twórczości, kwitnące kwiaty.
Przyjaciele, klienci, podróże – zdjęcia przyjaciół, pupili domowych, miejsca, które chcesz odwiedzić, Anioły, obrazek święty, zadowoleni klienci, kryształy, dzwonki.
Droga, kariera, praca – jasna, wyraźna, równa, wygodna i szeroka droga miła oku i duszy. Elementy związane z wymarzoną pracą, dotyczące kariery, którą chcesz zrobić, obrazy z motywem gór, szczytów.
Rozwój, wiedza, nauka – sowa (symbol mądrości), książki, biblioteka, symbole rozwoju duchowego, kwiat lotosu, mandale.
Rodzice, przełożeni, autorytety – fotografie rodziców, ładnie ukorzenione drzewo, herb, zdjęcie kogoś, kto jest dla Ciebie autorytetem, figurka żółwia.

3. Kiedy już posegregujesz ilustracje, pora na wyklejanie. 
Skup się na tym, wyobrażając sobie to, o czym marzysz w danej kategorii. Nie spiesz się.
Przykładowo: jeśli pragniesz lepszych zarobków, wyobraź sobie jak otrzymujesz awans, szefa, który Ci gratuluje, czy to, z jaką łatwością pozyskujesz wielu nowych klientów. Jeśli marzysz o miłości czy kochającym partnerze – poczuj, że jest on już tuż obok Ciebie i patrzy na ciebie kochającym wzrokiem. Jeśli chcesz zrealizować marzenie, które być może wydaje Ci się szalone, niedorzeczne, nie zważaj na to. Pozwól sobie poczuć jakby to już było, gdyby się spełniło.

4. Oprócz wyklejania możesz na swoją Mapę wpisywać afirmacje, pragnienia. Unikaj jednak określeń typu „chcę”, np. chcę mieć ładny dom. Przecież nie chodzi o to, by wciąż tylko chcieć czegoś, prawda? Zamiast tego napisz po prostu: ładny, nowy dom. I wyobraź go sobie. Przejdź się po pokojach, zajrzyj do kuchni, łazienki.

5. Umieść Mapę w takim miejscu, by codziennie była widoczna. Możesz zrobić jej zdjęcie i wrzucić jako tapetę w telefonie czy na komputerze. Możesz przywiesić nad łóżkiem, by widzieć ją zaraz po obudzeniu. Sam wiesz, Drogi Rodzicu, które miejsce będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze.

Twoje cele, marzenia zostały dokładnie określone. Domyślam się, że tworzenie Mapy przyniosło Ci sporo radości, szczęścia, poprawiło znacznie humor. Z pewnością chcesz wiedzieć kiedy nadejdą pierwsze efekty. Teoretycznie można spodziewać się ich w przeciągu roku czasu, jednak zwykle trwa to około 2-3 lat, w niektórych przypadkach (jeśli nasze pragnienia dotyczą większych zmian, na które sami być może jeszcze nie jesteśmy gotowi) nieco dłużej.
Warunkiem jest regularne zerkanie na mapę, przypominanie sobie tego co na niej wykleiliśmy, zapisaliśmy.
Z pewnością znacznie szybciej, bo już przed upływem roku, zauważysz, dostrzeżesz okazje i szanse, które będzie Ci podsuwać życie, po to by Twoja Mapa Marzeń mogła się realizować :)

Jeśli czytałeś moje wcześniejsze posty, wiesz, że piszę wyłącznie o tym co sama osobiście sprawdziłam, przetestowałam.
Mapę też sprawdziłam na sobie. I muszę przyznać, że początkowo nie zauważałam tego co działo się wokoło mnie. Dopiero przy okazji przenosin komputera na nowe miejsce (przeprowadzka) i porządkowania plików znalazłam folder ze swoją Mapą. Otworzyłam i byłam zaskoczona, bo spełniło się to, co zapisałam na niej kilka lat temu.

Cóż... przyszła pora na zrobienie nowej Mapy :), określenie nowych celów, marzeń :)

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami na temat Mapy Marzeń i jej skuteczności, zapraszam do zakupu mojego e-booka "Zrób swoją SKUTECZNA! Mapę Marzeń".

Pozdrawiam serdecznie
Ewa „Thori” Urbańska

Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger