kwietnia 18, 2018

Poszukując miłościNaturalną potrzebą człowieka jest pragnienie bycia z drugą osobą. Dlatego większość ludzi marzy o szczęśliwym małżeństwie, związku, chce kochać i być kochana. Szukają miłości, bliskości, a znajdują zaledwie ich namiastkę, bywa, że w możliwie najgorszej wersji. Potem przychodzi wielkie rozczarowanie i rozżalenie, czasami nieprzyjemny rozwód.

Poszukiwanie miłości przybiera na sile wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej dociera do nas, że niekoniecznie chcemy resztę życia spędzić w pojedynkę. Niektórzy rzucają się w wir randek – czy to za pomocą internetu, czy poprzez znajomych, inni piszą ogłoszenia matrymonialne i umieszczają je w prasie, licząc na to, że właśnie tam znajdą swoją drugą połówkę, a jeszcze inni narzekają na samotność, żalą się na okrutny los, jednak nie robią nic w kierunku zmian.

Wiele osób szuka miłości, a niektórzy robią to z prawdziwą desperacją. Mówiąc kolokwialnie, łapią, co się pod rękę nawinie, byleby tylko na chwilę poczuć motyle w brzuchu, zauroczenie, byle nie być samemu i chociaż przez krótką chwilę poczuć się kochanymi, szczęśliwymi.
O tym, że nie było to dobre działanie przekonują się szybko, gdy znowu pozostają sami.

poszukując miłości

Tymczasem miłość jest w nas. I tylko od nas zależy czy zechcemy ją odnaleźć i podzielić się nią, obdarować nią, drugą osobę.
Aby odnaleźć tę miłość, trzeba pokochać siebie.
Bo jak chcesz stworzyć szczęśliwy, pełen miłości związek, skoro nie potrafisz odnaleźć w sobie tego co najcenniejsze, by móc podzielić się tym z drugą osobą?
Jak chcesz pokochać szczerze, całym sercem drugą osobę, skoro nie potrafisz pokochać siebie?

Pokochanie siebie, wbrew pozorom, nie jest wcale takie trudne. Oczywiście, jeśli założysz, że jest to zadanie przekraczające twoje możliwości, to najpewniej tak właśnie będzie. Po co jednak z góry zakładać, że się nie uda?
Przecież lepiej spróbować zaakceptować w pełni samego siebie, swoje zalety, wady, swoje ciało, z tym co w nim piękne i tym co niedoskonałe.

A kiedy już nauczysz się kochać siebie, docenisz się za to kim jesteś, jaka/jaki jesteś, zobaczysz, że miłość, którą będziesz emanować, sprawi, że znalezienie właściwej dla ciebie osoby, którą pokochasz z wzajemnością, będzie zadziwiająco łatwe.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa „Thori” Urbańska

                                                         Podziel się wpisem z przyjaciółmi :)

Dołącz

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger