Zapraszam Cię do Magii tworzenia. Stwórz swój świat na nowo!

Zapraszam Cię do Magii tworzenia. Stwórz swój świat na nowo!
Ewa Thori Urbańska

lutego 15, 2018

Walentynki


Jeśli jesteś osobą samotną zapraszam TUTAJ:

Walentynki.
Święto miłości, okazywania sympatii, uczuć. 

Jeśli jesteśmy w związku, można sądzić, że ktoś kocha nas, a my kochamy kogoś. Oczywiście przy optymistycznym założeniu, że związaliśmy się z partnerem z miłości, a nie wyrachowania czy strachu przed samotnością. 

W związkach z krótkim stażem uczucie płonie gorącym ogniem. Oboje nie zdążyli się jeszcze sobą nacieszyć. Ba! Niektórzy nie zdążyli jeszcze poznać się dobrze. Wszystko jest świeże, nowe, ekscytujące, a każdy krok jest odkrywaniem partnera i siebie. Bywa burzliwie, kolorowo, emocjonalnie, fruwają motylki w brzuchu, a czas płynie jakoś inaczej.
Łatwo wtedy wyznawać miłość, okazywać uczucie, sympatię. 

W związkach z wieloletnim stażem nie zawsze jest tak kolorowo. Oboje przyzwyczaili się już do siebie, znają swoje upodobania, nawyki, a namiętność zaczyna powoli wygasać. Małymi kroczkami zakrada się rutyna.
Czasami zatęsknią oboje za dawnymi czasami, tak odległymi i oderwanymi od często szarej codzienności. Może jej się wyrwie: kiedyś byłeś inny, a może to on powie: kiedyś byłaś inna. Popatrzą na siebie naburmuszeni i na tym koniec. Przytłoczeni rzeczywistością nie zawsze mają czas, siły czy chęci, by coś zmienić. 

Walentynki są takim szczególnym dniem, który przypomina nam o tym, że z jakiegoś powodu związaliśmy się z tą osobą, która jest obok nas. 
Czasami potrzebujemy tego przypomnienia. Po to, by spojrzeć na bliską osobę i wrócić pamięcią do lat, w które jeszcze nie wkradła się rutyna.
Może pokochałaś go za jego poczucie humoru? A może ty zakochałeś się w jej uśmiechu? Pamiętacie swój pierwszy pocałunek? Przytulenie? Chwilę, w której on chwycił cię za rękę? Albo może to ty jego chwyciłaś? Pamiętasz te emocje, szybsze bicie serca? 


Może właśnie nadeszła pora, żeby sobie o tym przypomnieć. Wyjąć album ze zdjęciami, usiąść obok siebie, powspominać tamte chwile, wrócić pamięcią do tego ekscytującego, podniecającego początku.
Zróbcie dzisiaj coś co będzie tylko wasze i będzie wam przypominało o miłości, która wciąż w was jest, tylko chwilowo zniknęła pod szarą codziennością.
Może po prostu pójdziecie na spacer, trzymając się za ręce i całując?
A może zaszyjecie się w sypialni odkrywając siebie na nowo?
Może usiądziecie razem, w spokoju i obejrzycie ulubiony film?
A może wyskoczycie potańczyć? Albo połazić po górach.
Możliwości jest wiele, wszystkie zależą od waszych upodobań, fantazji i pomysłowości. 

I jeszcze coś wam powiem: wiecie, że te opcje (a przynajmniej sporo z nich) możecie wykorzystywać codziennie? Nie tylko od święta?


Pozdrawiam serdecznie
Ewa "Thori" Urbańska

Podziel się wpisem z przyjaciółmi :) 

Dołącz

Losowe posty

Copyright © 2016 Twoja Ostoja , Blogger